Otaczając się marzycielami nie zapewnisz sobie wymarzonego życia. Galeria

Close Notification
Open Notification

Piramida niewidomych i niesłyszących

Tylko naiwni mogą jeszcze twierdzić, że różne służby i instytucje państwowe są po to, by strzec porządku, ładu, zdobyczy cywilizacji czy też służyć obywatelom, czyli stanowić o istocie państwa. Są po to, by być. Ewentualnie, by umożliwiać zarabianie pieniędzy zatrudnionym w nich wskazanym ludziom. Jeszcze może po to, by szef mógł chwalić się eksponowanym stanowiskiem. Organom najlepiej wychodzi gnębić maluczkich, jak na przykład pewnego młodzieńca, który za podrobienie karty wędkarskiej trafił na trzy miesiące do aresztu. Albo piosenkarki Kory, która szprycowała psa marihuaną, żeby pieskie życie wydawało mu się zabawniejsze. Teraz grozi jej trzy lata pierdla. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby sama piosenkarka zaaplikowała sobie sztacha. Tego się jednak nie dowiemy, bo w porę interweniowało nasze niezawodne państwo. Kora została w trzeźwości. Natomiast w przypadku reakcji na biznesy pana Plichty i jego popleczników nieprzejednanym przedstawicielom naszej władzy poplątały się nogi, niczym polskim piłkarzom w meczu z Czechami.

Pan Prokurator Generalny Andrzej Seremet łaskaw był właśnie oznajmić, że upieprzył próby wyśledzenia zawczasu niecnych poczynań Amber Gold, gdyż nie miał tej wiedzy, którą ma dzisiaj. Szanowny Panie Prokuratorze. Otóż dzisiaj to tę wiedzę ma nawet samozwańczy parkingowy sępiący dwójkę na piwo za popilnowanie auta. Teraz podejmowanie decyzji to jak strzelanie do pustej bramki z dwóch metrów, bez obecności drużyny przeciwnej na boisku.

Proszę tylko nie pytać o sens funkcjonowania prokuratury w ogóle i całego aparatu. Zawsze są jacyś maluczcy do upieprzenia. I nikt inny.

Władzy zwykle pozostaje rozwiązanie najbezpieczniejsze. Mianowice zwalić wszystko na tępy, zachłanny naród, który dał sobie wyprać mózgi reklamami parabanków, połaszczył się na wysoki procent w sytuacji, gdy wszystkie inne inwestycje lecą na pysk i w efekcie zaniósł im biegiem pieniądze. Teraz ludzie ci stanowią problem, bo nie dość , że wykazali się głupotą, to jeszcze dają pożywkę mediom, że są stratni, pokrzywdzeni i nikt ich nie ani ostrzegł ani nie ustrzegł. Ideałem byłoby społeczeństwo, które dawałoby się robić w jajo i dopłacać jeszcze za celność dowcipu władzy i promowanych przez jej zaniechania kanciarzy. Być może to cena za wiarę, że wszystko wokół działa. Że samowolka i chaos lat 90 minęły bezpowrotnie, a oszuści, gangsterzy i hochsztaplerzy siedzą od dawna w pierdlu.

Teraz kłopot stanowią inne parabanki, o których Komisja Nadzoru Finansowego ma podobne zdanie jak niegdyś o Amber Gold. Właściwe instytucje niby coś tam sprawdzają, ale o prewencyjnych działaniach nie słychać wiele. Pewnie czekają, aż już będą mieli taką wiedzę, jak Pan Andrzej Seremet dzisiaj na temat Amber Gold, a kolejne tysiące oszwabionych staną pod gabinetem kogoś ważnego domagając się sprawiedliwości. Bo po co ryzykować prewencyjną pomyłkę, skoro można walić na pewniaka, kiedy będą już tysiące oszwabionych?

Pan Premier także nie może piarowsko zaszaleć, jak miało to miejsce w przypadku hazardu i dopalaczy, bo jakiś cwaniak uwikłał syna Pana Premiera w biznesy powiązane z Amber Gold. I mamy pasztet. A raczej kolejny dowód, że nasze państwo istnieje na niby. Bo nikt już nie jest na tyle mocny, żeby nad tym pędem oszustw, kantów, przekrętów, lewych biznesów, dziwnych posad zapanować. A szanowny Pan Prokurator Generalny nawet nie napomknął, że rozważa podanie się do dymisji. A powinna leżeć od kilkunastu dni na odpowiednim biurku. Jeśli Państwo macie wątpliwości co do oceny naszego państwa, to dodam, że właśnie Wojciech Kowalczyk został wiceministrem finansów. Naszych finansów. Nawet jeśli ten nie nosił eLki na piersi, to ja i tak czekam aż Andrzej Mleczko zostanie szefem Waldemarów, to jest ten, no, PSL.

Magic

PS. Zobaczycie zaś jak pryncypialny, nieubłagany i stanowczy będzie aparat państwowy wobec Kory.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (głosujących: 2)

Piramida niewidomych i niesłyszących, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Komentarzy (0)